Kultury bakterii do twarogu

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 19,00 zł 19.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Doskonale dobrana mieszanka liofilizowanych bakterii fermentacji mlekowej, dzięki której przygotujesz pyszny, domowy twaróg lub zsiadłe mleko. Dodatek bakterii przyśpiesza i stabilizuje proces tworzenia zsiadłego mleka.
 
Przygotowanie: 5 litrów mleka niskopasteryzowanego (do 74°C) lub świeżego wlej do garnka i podgrzej do temp. 40 °C. Dodaj ok. 0,3 g (ok. 1/5 łyżeczki) bakterii rozpuszczonych w ok. 30 ml chłodnej wody lub mleka. Całość odstaw na 24 godziny w temperaturze pokojowej (ten proces pozwala otrzymać zsiadłe mleko). Następnie, aby otrzymać twaróg, uzyskane ukwaszone mleko stopniowo* podgrzej do temp. 38-45 °C i utrzymuj zadaną temperaturę do momentu wydzielenia się serwatki (przez min. 30 minut). Ziarno twarogowe przełóż do chusty w celu odcieku i umieść w lodówce na ok. 8 godzin. Twaróg polecamy spożywać z dodatkiem śmietany i szczypiorku lub na słodko z owocami. 
 
*Im niższa temp. tym delikatniejszy będzie Twój twaróg. Aktywność produktu: 1 U. Masa kultur bakteryjnych może się różnić w zależności od ich aktywności. Mleko świeże – prosto od krowy, zaleca się poddać pasteryzacji w temperaturze ok. 65⁰C przez 30 minut.
 
 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Paczkomaty 24/7

paczkomaty

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl